37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

Шок за Голден Стејт, се повреди најдобриот играч – отсуство до крајот на сезоната?!

Кошаркарите на Голден Стејт вчера беа поразени од Вашингтон со 112:108, сепак она што ги загрижи фановите на „Вориорс“ е повредата на Кевин Дурант.

По само две минути игра, Дурант заработи сериозна повреда на коленото и тоа од својот соиграч Заза Пачулија, кој падна врз ногата на Дурант.

Според првичните информации станува збор за опасна повреда, па Дурант ќе мора да паузира најмалку три месеци, што практично значи и до самиот крај на сезоната.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=68&v=c5BXVi9huxM

поврзани објави

Последни објави