32.8 C
Skopje
Tuesday, July 16, 2024

ФОТО: Нападнат автомобилот на Заев!

Автомобилот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска беше нападнато со јајца додека се движеше кон партиското седиште на Бихаќа, пренесува Журнал.нет

Во изминатите денови, во Македонија се потензична е ситуацијата на македонската политичка сцена. Неколкумина од пратениците утрото го дочекаа со испишани ѕидови на кои пишува „предавници“, „за колку ја продадовте Македонија“, а колумнистот Бранко Тричковски на својата врата доби и прашање од непознати граѓани кои му порачаа „како не ти е срам, предавник еден!“

поврзани објави

Последни објави