fbpx
34.8 C
Skopje

Џес Бејли изрази загриженост за одлуката на Иванов!

АКТУЕЛНО

Американскиот амбасадор во Македонијак Џес Бејли на својот профил на Твитер изрази загриженост за тоа што, како што вели самиот, Македонија се оддалечува од од принципите на демократијата и владеењето на правото.

„Се согласувам со комесарот Хан. Загрижен сум дека Македонија се оддалечува од принципите на демократијата и владеењето на правото, кои се суштински вредности на НАТО”, напиша Бејли на твитер.

Овој коментар на Бејли доаѓа по вчерашните критики на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -