7.8 C
Skopje
Wednesday, February 28, 2024

ВИДЕО: Воз излета од шините, повредени четворица

Четири работника од „Железници Србија“ сабајлево се повредени откако еден воз се излетал од шините во атерот на селото Тропоње.

До несреќата дошло кога сабајлево околу 4-30 часот еден од вагонот на возот кој се управувал на релација Деспотовац- Свилајнац излетал, а во него се наоѓале четворица вработени во „Железници Србија“

Еден од повредените работника, поради изгореници е задржан на лекување во болница, додека останатите се пуштени на домашно лекување.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -