13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

ВИДЕО: Нападнат новинарот Борјан Јовановски!

Вербално нападнат е новинарот Борјан Јовановски. Тој денеска додека седеше во ресторанот „Воденица“ беше вербално нападнат од млад човек со капа на глава, кој му упати неколку зборови а потоа го исплука во лице и замина од ресторанот.

Posted by Kate Makedonska on Thursday, March 2, 2017

„Бев на ручек со мојот пријател и колега Aтанас Кировски. Неочекувано до масата пристапи едно детуле кое се уште не си ни бричи. Малолетно. Ми се обрати со зборот “предавник” Прашав дали воопшто знае што зборува..а тој ме плукна в лице и замина. Детето е злоупотребено. Нарачателот ми познат бидејќи беше присутен во ресторанот Воденица. Пораката е примена. Инспираторот е исто така познат..Миленко Неделковки. Кратко да завршам..двајцата ќе одговарате а од мојот патриотизам и љубов кон демократска и европска Македонија нема нема да ме одвратите“, напиша Јовановски.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави