fbpx
26.8 C
Skopje

Заев: Има и други решенија, но редот е на Иванов да го даде мандатот!

АКТУЕЛНО

Иванов мора да ја повлече одлуката за недавање на мандатот на лидерот на опозицијата кој има поддршка од 67 пратеници. Ова го истакна лидерот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашното гостување во емисија на 24 ТВ.

„Иванов мора да го почитува Уставот. На крај тој ќе го даде мандатот. Има и други решенија, но редот е Иванов, да го даде мандатот“, рече Заев.

Претседателот на СДСМ повика на смиреност и да се сочува достоинството.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -