fbpx
22.8 C
Skopje

Обидот за напад врз Фрчковски завршил со „педагошки шамар“!

АКТУЕЛНО

Универзитетскиот професор Љубомир Фрчковски денеска бил пречекан од тројца млади, кои сакале да извршат притисок на паркингот на Правниот факултет во Скопје.

При обидот да вршат притисок и да го прашаат „дали му е срам“, едниот од нив добил шамар, а на настанот сведоци се и група асистени и професори кои биле присутни.

Правниот факултет ќе го пријави настанот по службена должност.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -