fbpx
19.8 C
Skopje

Вестбрук броеше до 48 поени во поразот на Оклахома, Кливленд со нов рекорд

АКТУЕЛНО

Кошаркарите Оклахома Сити Тандер синоќе беа поразени на домашен терен од Феникс Санс со 118-111, Расел Вестрбук имаше просечни бројки а само една асистенција му недостигаше за да дојде до „трипл-дабл“, тој натпреварот го заврши со 48 поени,17 скока и 9 асистенции.

Актуелниот НБА шампион Кливленд Кавалирс на гостински терен ја совлада екипата на Атланта Хокс со 130-135 и запиша нов рекорд, постигнувајќи рекордни 25 тројки на еден натпревар, досега на никоја екипа ова не и успеало. Претходниот рекорд го држеа Денвер и Хјустон со по 24 тројки.

Во другите натпревари :

Орландо – Мајами 110-99

Филаделфија- Њу Јорк  105-102

Вашингтон – Торонто 106-114

Милвоки-Л.А. Клиперс 112-101

Далас-Мемфис 104-100

Јута-Бруклин 112-97

Њу Орлеанс-Сан Антонио 98-101

Л.А. Лејкерс-Бостон 95-115

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -