fbpx
17.8 C
Skopje

Бабунски сее страв во Јапонија: Втор погодок во дресот на Jокохома

АКТУЕЛНО

Македонскиот фудбалски репрезентативец Давид Бабунски повторно се запиша во листата на стрелци.

Во моментов се игра фудбалски натпревар помеѓу Јокохома – Хоккаидо Консадоле.

Резултатот е 1:0, а стрелец на голот за домаќините е младиот македонски репрезентативец Давид Бабунски. Тој својот гол го постигна на почетокот на второто полувреме, поточно во 47. минута од натпреварот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -