35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Загинаа 18, повредени се 37 луѓе во судар на автобус

Панамските власти денеска соопштуваат денес дека автоубс со кој се превезувале работници од една фарма излетал од автопатот, при што осумнаесетмина загинале а триесет и седум луѓе се повредени.

Како што се наведува уште двајца мажи се во критична состојба. Несреќата се случила на Панамериканскиот автопат во Антон околу 170 километри од Панама Сити, а сега за сега нема официјални детали за причината за инцидентот.

 Во моментот на несреќата во автобусот се наоѓале повеќе од пеесетмина работнци.

 

 

 

поврзани објави

Последни објави