4.8 C
Skopje
Friday, February 23, 2024

ВИДЕО: Покана стигна во домот на Хари Локвенец – нека се придружи на маршот против албанската платформа!

Одредена група на луѓе денеска се појави пред домот на пратеникот од редовите на СДСМ, Хари Локвенец. Тие тропаа на вратата од домот на Локвенец, барајќи го да му достават покана за да им се придужи на протестниот марш против како што велат – албанската платформа.

Вратата ја отвори едно од децата на Локвенец. Тие го прашаа дали Локвенец е дома, а откако добија негативен одговор, тие ја оставија поканата на вратата.

„Ќе го оставиме тука, се надеваме дека ќе го земе“ вели еден од луѓето кои се обидоа да го достават писмото односно поканата до Локвенец.

https://www.facebook.com/tosevpere/videos/266331260459600/

 

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -