35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

ФОТО: Со комбајни и трактори пред Влада

Денес со почеток во 17 часот ќе продолжи маршот на иницијативата „За заедничка Македонија“.

По денешните прес-конференции на Зоран Заев од СДСМ и Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, ќе биде од големо значење да се види како и на кој начин ќе продолжи маршот.

Иако маршот за денес е закажан со почеток во 17 часот, пред Владата на РМ веќе има толпа народ, а дел од присутните пристигнаа со трактoри и комбајни.

поврзани објави

Последни објави