7.8 C
Skopje
Wednesday, February 28, 2024

Земјотрес во Мјанмар, повеќе од 20 загинати

Најмалку 24 лица загинаа во село, лоцирано северно од најголемиот град во Мјанмар – Јангон, при земјотрес со јачина од 5,1 степен според Рихтеровата скала, јави ТАСС.

Земјотресот предизвикал тешки материјални штети. Разрушен е и централниот регион на Јангон.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -