fbpx
22.8 C
Skopje

Селекторот Милевски го објави списокот на фудбалери со кој најверојатно ќе оди на историското ЕВРО

АКТУЕЛНО

Пред почетокот на подготовките за историското ЕВРО 2017 селекторот на фудаблерите до 21 година Благоја Милевски  објави два списоци, а едниот е оној со кој ќе настапи на ЕВРО собирот, а пред тоа ќе одигра пријателски подготвителни натпревари со Црна Гора и Бугарија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -