15.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Сите нуделе, но само еден европски клуб вистински му помогнал на Чапекоенсе

Бразилскиот фудбалски тим Чапекоенсе успешно се опоравува по големата авионска трагедија во која загина речиси целиот фудбалски тим.

Кога се случи несреќата, сочуство изразија сите спортски тимови кои најавија дека и ќе му помогнат на бразилскиот тим, но подоцна помош имало само од Барселона и никој друг клуб.

Оваа информација ја пренесе претседателот на тимот, Давид де Нес кој истакна дека е благодарен на „каталонците“ за нивниот потег.

„Само еден тим вистински ни помогна, тоа е Барселона. Од нив добивме и финансиска помош, а бевме поканете и на Гампер трофејот кој ќе се одигра оваа година во август. Оваа прилика ја користам уште еднаш да им се заблагодарам“, истакна Де Нес.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави