24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

ВИДЕО: Трамп не се поздрави со Меркел при приемот во Белата куќа

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно во фокусот на вниманието откако за време на приемот на германската канцеларка Меркел во Белата куќа, тој не се поздрави со неа и цело време неговите раце нервозно ги држеше пред себе.

Двајцата лидери денес на имаа својата прва официјална средба во Белата куќа, а по церемонијата на пречекот, Трамп и Меркел имаа краток разговор пред новинарите.

https://www.youtube.com/watch?v=RlCmkOLIjd4

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави