fbpx
19.8 C
Skopje

Мандатот во фиока, Иванов во Унгарија!

АКТУЕЛНО

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија.

Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на Унгарија Јанош Адер, со премиерот Виктор Орбан и со претседателот на Парламентот Ласло Ковер.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -