fbpx
-4.2 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

kiko

1781 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Слави избувна на ФБ по апсењето на градоначалничката во Софија

Слави Трифунов со коментар на страницата на социјалната мрежа ФБ по вчерашното апсење на градоначалничката на населбата „Младост“ во Софија. “Вчера во центарот на Софија...

Бошковски: Георгиевски беше неформален лидер на нашата коалиција, сакам ВМРО НП да биде дел од извршната власт

Во изјава за Поглед.мк претседателот на ОМ Љубе Бошковски кој беше назначен за посебен советник за привлекување на странски инвестиции и менаџирање со десничарските...

ИНТЕРВЈУ Влатко Ѓорчев: Мицкоски гради инклузивен концепт и тоа е исправен пристап

Поглед: Г-дин Ѓорчев. Двете земји (Македонија и Грција) си разменија нацрт - спогодби, во кои се содржани позициите во преговорите. Дали ова не е...

Кои фудбалери се желба на Пеп Гвардиола?

Првакот на Англија Манчестер Сити ова лето ќе се обиде да донесе уште неколку врхунски имиња во своите редови. Како што наведува Скај Спортс, менаџерот...

Тракторите да се регистрираат секоја година, апелира кавадаречката полиција

Дванаесет незгоди во кои учествувале трактори се случиле минатата година на територија на Секторот за внатрешни работи Велес. Како што информира портпаролот Верољуб Додевски, најголем...

ПАДНА КОНЕЧНА ОДЛУКА: Јунајтед го продава Де Геа на овој клуб!

Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид Де Хеа иако беше блиску до продолжување на соработката со „црвените ѓаволи“, сепак многу веројатно на лето ќе го...

Грчко МНР: Реформите и името се предуслови за интеграција на Скопје во ЕУ

Реформите и решавање на прашањето за името се главните предуслови за интеграција во ЕУ, а треба да биде јасно дека одлуките не ги носи...

Коѕиас: Македонија нема да стане членка на следниот НАТО самит во јули

На следниот НАТО самит во јули, Македонија нема да стане членка, бидејќи временскиот период е краток, изрази шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас во...

Николоски: Во извештајот на ЕК нема оценка дека е направен добар напредок во ниедна од клучните области

„Корупцијата останува распространета во многу области и продолжува да претставува сериозен проблем. Политичкото мешање останува ризик“. „Се крие опсегот на користење на времените вработувања во...

Хан: Македонија може да биде пример во регионот ако има конкретна имплементација на реформите

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан смета дека Владата на Република Македонија направила многу на неопходната легислатива, иако сега за истото е потребно спроведување. Сметаме на...

Гордана Јанкулоска има ризична бременост, не дојде на судењето за „Тенк“

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска има ризична бременост и денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“ односно за набавката на луксузниот...

ГДУ: Задоволни сме од позитивната препорака на ЕК, но сметаме дека реформите треба да продолжат поинтензивно

Граѓанско демократска унија (ГДУ) Го изразуваме задоволството од позитивната препорака добиена од Европската Комисија (ЕК) и веруваме дека тој ке биде мотив за сите оние...

Избран тимот на сезоната во Премиерлигата

ИДЕАЛНИТЕ 11   Уште на една сезона во фудбалските лиги ширум Европа и се ближи крајот, па така полека се објавуваат имињата на идеалните тимови од...

Бугарија ја поздрави препораката за почеток на преговорите за членство на Македонија во ЕУ

Mинистерството за надворешни работи на Република Бугарија го поздрави навремено објавување на пакетот “Проширување” на Европската комисија и извештаите за напредокот на одделните земји....

Да му помогнеме на Иван од Берово да влезе во финалето на „Music Battle“

Форматот „Music Battle“ се емитува во склоп на Ami G Show, таму учествува нашиот Иван Мамучевски од Берово, кој се бори за влез во финале. На...

Игра со карти – Бакарат

Бакарат е многу популарна игра со карти, која се играше дури и во популарните акциони филмови. Кога станува збор за оваа игра во минатото...

Митови за онлајн слот апаратите

Резултатите за онлајн слотот зависат од претходните резулати Ова е најверојатно најраширен мит за слот игрите. Многу луѓе мислат дека ако на некој слот не...

И Петар Богојески со разумен предлог за дислокација на споменикот на Андон Ќосето

Заменик-генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Петар Богојески им се приклучи на Петар Колев, член на Инициативниот Комитет на Граѓанско Демократската Унија и генерал Стојанче Ангелов...

Рулет – играта која многумина ја сметаат за најдобра

Рулет е играта која за многу претставува најдобра, кога станува збор за коцкање. Како и во сите други игри не постои гаранција за 100%...

Поздравленија г-н Президент*

Претседателот Иванов си заминува од функцијата следната година. За некои од вас мајтап, ама за историјата ноторен факт е дека овој човек истера 10...

ВИДЕО: Иванов со иницијатива за потпишување на договор за стратешко партнерство со Бугарија

Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов за време на денешната заедничка прес конференција со својот бугарски колега Румен Радев изјави дека веќе е отворена...

Коцкање на слот машини

Кога станува збор за коцкање во казино слот машини се дел што неизоставно мора да се спомене. Според некои ова е најпопуларен начин на...

Свлечишта, поткопан асфалт и улица без ниту еден сообраќаен знак- скопска реалност

Неодамна „реконструираниот“ регионален пат на улиците „Мариовска“ и дел од улицата „Христо Татарчев“, се до спојот на улицата кај црквата Теферич, станува се поопасен...

Онлајн игрите во подем – онлајн рулет

При избор на онлајн рулет мора да внимавате на изборот на рулет. Најчесто може да сретнете американска, европска или француска варијанта. Во стандардната американска...

Прилепските гладијатори

Сте слушнале ли за членовите на клубот за бразилска џиу џица „Роотс Бјј“ од Прилеп? Се сретнав со нив, тренирав со нив, се дружев...

Latest news

- Advertisement -spot_img