fbpx
-6.2 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

kiko

1781 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Груевски Иванов, Црвенковски и Ахмети не го слушаа говорот на Могерини во Собранието

„Знам дека процесот на интеграција во ЕУ е исполнет со многу процедури, постапки и услови што треба да се исполнат, но на крај се...

СЕНЗАЦИОНАЛНА ВЕСТ: Трансфери кои ќе го променат фудбалот од темел – од ПСЖ во Јунајтед, од Реал во ПСЖ!

Спрема пишувањата на британски express.co.uk на повидок се два трансфери кои ќе го променат фудбалот од темел! Манчестер Јунајтед е подготвен да плати нестварни...

Богојески: Новото раководство растеретено од багажот на минатото ќе промовира силна алтернатива за промени во земјата

ВМРО ДПМНЕ со поддршка за евроатланскиот пат на Република Македонија Петар Богојески, заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Светот е бизнис 17.04.2018 По падот на Никола Груевски...

Иванов и Црвенковски иако поканети не присуствуваа на обраќањето на Могерини

Иако поканети на денешната седница во Собранието каде се обрати високата претставничка за надворешни работи и безбедност, Фредерика Могерини, не присуствуваа претседателот Ѓорге Иванов,...

Навивач на Звезда се присети на 13. мај 1990: Јас ја започнав војната на Максимир!

Навивач на Звезда се присети на 13. мај 1990: Јас ја започнав војната на Максимир! Исповед на Симе Зулуа Во белградските навивачките кругови, посебно меѓу навивачите...

Клоп: Ајде да тренирате голи, и така и вака никој нема да примети! Сите гледаат само во него…

Откако дојде од Рома, Мохамед Салах во дресот на Ливерпул постигна 40 голови во сите натпреварувања. Затоа не е ни чудно што сите зборуваат...

Царинската управа и штипскиот универзитет потпишаа меморандум

Ректорот на универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип, Блажо Боев и директорот на Царинска управа на Македонија, Ѓоко Танаскоски денеска потпишаа меморандум за соработка, во...

ГДУ: Строги санкции за оние кои ќе се осмелат физички или вербално да нападнат новинар

„Граѓанско демократската унија го поздравува напредокот нотиран во Извештајот на Европската Комисија за подобрување на климата во медиумите и основните човекови права.  Во медиумската сфера...

Не плачи мамо, да спечалам и ќе се вратам дома!

Скопје 2013 година… Неплатени сметки собираат прашина, работа нема, очајот расте… Непрекинато се бара излез од затекнатата ситуација. Огласи за работа на интернет, огласи...

СДСМ: Со ниското ниво што го промовира, Мицкоски покажува дека останува заробен во поразените политики на неговиот претходник Груевски

Ниски страсти, црни кампањи, поигрување со судбините на граѓаните, попречување на правдата и злупотреби на судските процеси беа одлика токму на 11 годишното криминално...

Германскиот аеродром „Фрапорт“ нуди годишни плати до 30.000 евра и платен стан

Најголемиот германски работодавец, аеродромот Фрапорт, објави дека има потреба од работници и им нуди годишна заработувачка од 25.000 до 30.000 евра. Работниците треба да располагаат...

ЕЛЕМ ЗА МАКФАКС: Децата на Грчев и Џафери ангажирани оти имале исклучителни биографии

Како што пишува новинската агенција „Макфакс“, по вработувањето на Димитар Грчев, син на архитектот Мирослав Грчев, и Бесијана Џафери, ќерка на собранискиот спикер Талат Џафери, од ЕЛЕМ...

Мбаппе престани! Фудбалерот на ПСЖ ги “тероризира“ играчите на Каен

Играчот на Паржаните повторно покажа за каков талент се работи ПСЖ веќе ја осигура титулата во Франција, а моментално игра натпревар од полуфиналето против Купот...

НОВИ ДЕТАЛИ: Жена без дозвола го прегазила детето во Ѓорче Петров

Автомобилот „опел астра“, со кој во неделата бил прегазен десетгодишникот на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче Петров, го управувала жена без возачка дозвола, а...

ФОТО: Заев и Могерини домаќини на неформалната вечера со премиерите од Западен Балкан во Скопје

Покрај премиерот Заев и високата претставничка на ЕУ Могерини, на вечерата присуствуваа и лидерите Еди Рама, Ана Брнабиќ, Рамуш Харадинај, Душко Марковиќ и Денис...

И син му на Грчев го „препорачаа“…

Супер!!! Препораката стигна, а сеа што ќе правиме??? Јас ќе ви кажам. Ќе пуштаме духовити шеги за тоа како непотизмот во нашата мала земја...

Почна да се соблекува на теренот, судијата го „казни“ на најдобар можен начин

Фудбалерите понекогаш знаат да претераат во своите обиди да пропуштат одреден натпревар пред оној најважниот кој следи за нивниот тим, се со цел да...

Могерини со позитивни оценки: Се вративте на вистинската патека, следно ниво е спроведување на реформите

Високата претставничка за надворешна политика Федерика Могерини денеска е во Скопје каде што се сретна со премиерот на Република Македонија Зоран Заев. Таа беше пречекана...

Турција: Изборите ќе се одржат во вонредна состојба

Турскиот парламент одобри продолжение на вонредната состојба за уште три месеци која е воведена по неуспешниот воен пуч во јули 2016. година. Тоа значи дека...

Ѓорчев: Георгиевски има историско место во ВМРО-ДПМНЕ, со него имаме коректни односи и взаемна почит

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има отворена врата. Георгиевски има свое место во историјата на Македонија како поранешен премиер, како и важно место во историјата...

Заев- Харадинај: Извештаите на ЕК се реални и охрабрувачки за интензивирање на соседската и регионалната соработка

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и премиерот на Република Косово Рамуш Харадинај за време на „Дигиталниот Самит на Западен Балкан“ на...

Влатко Ѓорчев: Во Македонија се градело и создавало единствено кога ВМРО-ДПМНЕ е на власт

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев во интервју за Поглед.мк вели дека во времето на Никола Груевски имало многу добри проекти, и одреден број на...

Брнабиќ вечерва во Скопје, за прв пат во Македонија

Српската премиерка Ана Брнабиќ вечерва доаѓа во Скопје, каде ќе учествува на работната вечера која ја организираат високата преставничка на Европската Унија за надворешни...

Мицкоски: Заев правеше лажна и морбидна политичка пропаганда со случајот Монструм, најчесното нешто што може да го направи е да си даде оставка

Во изминатиот период премиерот Заев и СДСМ водеа приземна кампања на ниски страсти при што во таа црна кампања играа со чувствата на родителите...

ДОМ: Препораката од ЕУ е заслужен и очекуван поттик за Македонија

ДОМ ја поздравува препораката од ЕУ за започнување преговори за членство. Од партијата велат дека препораката претставува заслужен и очекуван поттик за Македонија по...

Latest news

- Advertisement -spot_img