fbpx
11.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

TAG

parlamentarni izbori

Конститутивна седница на Собранието до крајот на неделата

Предвремените парламентарни избори завршија со два мандата предност за ВМРО-ДПМНЕ односно 51 наспроти 49-те на СДСМ. Во согласност со изборните рокови, најдоцна 20 дена...

Latest news

- Advertisement -spot_img