fbpx
6 C
Skopje

Протеински леб без јаглерохидрати

АКТУЕЛНО

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...
Во надеж за намалување на вишокот килограми понекогаш е добро да промените дел од исхраната. Доколку сакате да го намалите внесот на јаглерохидратите или сакате само да живеете здраво ви препорачуваме одличен рецепт за леб без јаглерохидрати.
Освен што ќе се заситите тој ќе биде и одличен додаток во вашиот оброк, овој вкусен леб е богат со протеини а секое сервирање има 40 калории. Еве ги состојките кој ќе ви требаат и начинот на подготовка.
Состојки:
– 3 јајца
-3 лажици полномасно сирење
– една лажица вински оцет
 Начин на подготовка:
Печката загрејте ја на 150 степени
Внимателно раздвојте ги белките и жолчките
Во еден сад помешајте ги жолчките и сирењето
Во друг сад додајте го винскиот оцет и белките, тоа добро го измешајте се додека не стане цврста смеса
 На белките внимателно додајте ја смесата од жолчките, притоа внимавајте да не ја изгубат пенестата текстура
 Потоа поделете го на десет резниња и ставето го во печката
Лебот се пече околу половина час, оставете да се олади и потоа можете да го конзумирате.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...
- Advertisement -