fbpx
19 C
Skopje

Шест годишно девојче ги знае имињата на сите претседатели на САД

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Мејси Хенсли е 6. годишно девојче кое е редовен гостин во „шоуто на Елен“, а кое поседува неверојатно знаење во однос на претседателските експертизи.

Mејси Хенсли е вистински 6. годишен генијалец, кој ги знае сите претседатели на САД. Од Џорџ Вашингтон до Барак Обама, таа може да го именува секој еден претседател, но и да ги изнесе најинтересните малку познати факти за нив.

Но, сега, благодарение не Елен Деџенерис, 6. годишниот генијалец Хенсли лично се познава со неколкумина претседатели на САД.

Мејси се запозна со досегашниот претседател на САД, Барак Обама, но имаше можност да има лична средба и со некогашниот претседател на САД, Џорџ Буш.

Во текот на кампањата, ова паметно и мало девојче носеше ист костим како оној на Хилари Клинтон.

Погледнете ги најинтересните моменти со овој 6. годишен претседателски експерт и генијалец.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...
- Advertisement -