fbpx
5 C
Skopje

ВИДЕО: ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ – Децата го прекинаа вклучувањето на нивниот татко во живо на Би-Би-Си

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Видеото на професорот по политички науки на Универзитетот во Пусан Роберт Кели, поканет од ВВС да коментира ситуацијата во Јужна Кореја и прекснат од своите деца, стана хит во глобалната мрежа. Многумина дури го прогласија за најсмешни видео на годината.

На снимката се гледа како додека Кели говори, во собата влегува 4-годишната Марион, која почнува да танцува пред камера. Набргу потоа таа е проследена од 9-месечен брат Џејмс во Вокер.

Извонредна е и реакцијата на жена од азиско потекло, која ита во собата и се обидува што е можно побрзо и на незабележлив начин да ги изведе децата.

Бабата на децата – Елен Кели, изјави дека ја презема делумно одговорноста за ситуацијата. Таа и нејзиниот сопруг живеат во Охајо и често разговараат на Skype со семејството на нејзиниот син.

Еден од најконтроверзните моменти во ситуацијата сепак беше идентитетот на жената од видеото. На интернет се водат жестоки расправи поради претпоставката на милиони корисници дека таа е дадилката и дека поради нејзината расеаност најверојатно ќе биде отпуштена.

Сепак излезе дека тоа е сопругата на г. Кели и мајка на неговите деца.

На социјалните мрежи, сепак се зголемува незадоволството за расистичкиот однос кон жената, што укажува на фактот дека штом таа е азиска девојка, автоматски се прогласува за дадилка или домашна помошничка.

https://www.youtube.com/watch?v=Qo0STYcoyjM

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -