33 C
Skopje

Виц: Жена ми оди по митинзи

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Телевизиска дебата пред избори. Се јавува Трпе и вели: Господа, мене политика ич не ме интересира. Ама жена ми често оди на митинзи во Скопје. Лани беше барем 10 пати на митинзи и што се смени? Ништо! Затоа немам доверба во вас.

Господине, фала што се јавивте. Ама, што се однесува за довербата – ќе треба да размислите малку за вашата доверба кон жена ви. Ние неколку години никаде сме немале митинзи, па ни во Скопје.

Следен виц: Како се симнуваат 20 кг. за еден ден. Дебел човек сакал да ослаби и решил да се јави на еден оглас од весник во кој пишувало:

„Сега секој може да ослаби 5 кг за 1 ден!“

Се јавил тој, се договорил за третман и по кратко време на вратата некој ѕвони. Отвора човекот, а таму една јака женска држи натпис:
„Ако ме фатиш твоја сум!“

Ја бркал нашиот, ја бркал, но никако да ја фати. Кога се откажал, застанал на вагата и гледа, навистина ослабел 5 кг. Наредниот ден пак се јавил на огласот, но овој пат побарал да ослаби 10 кг. И по кратко време на вратата му дошле 2 јаки женски. Ги бркал, ги бркал, ама никако да ги фати. Ослабел 10 кг. но пак бил незадоволен затоа што не фатил женска, па смислил итар план.

Наредниот ден се јавил и побарал да ослаби 20 кг. Од 4 девојки, белки ќе се погоди некоја побавна и ќе ја фати. Го прашале дали е сигурен дека сака да ослаби 20 кг за 1 ден, а тој самоуверено рекол „Да“.

По кратко време, некој ѕвони на вратата. Отвора човекот и гледа еден мускулест батка со натпис:
„Ако те фатам, мој си!“

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -