fbpx
8 C
Skopje

3 еротски филмови многу по секси од „50 нијанси на сиво“

АКТУЕЛНО

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Спасовски се огласи за ТиkТоk: Aпелирам за внимателно користење на социјалните мрежи

Апелирам за внимателно користење на социјалните мрежи. МВР од страна на Интерпол доби информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија...

Ви претставуваме неколку класични љубовни продукции кои успеваат да го привлечат вниманието на повеќе генерации на гледачи. Иако денес „50 нијанси на сиво“ е како еден мал прирачник за љубовта, тогаш гледањето на овие филмови вреди за земање на белешки

1. „Секретарка“ (Secretary)

Филм кој ја покажа S&M културата неколку години пред „нијансите“. „Секретарка“ е филм кој помина најинтимни моменти на екранот. Вљубена двојка, која бара нови искуства, но и потреба да ја прошири својата љубов. Ова е неверојатен филм за пребарување на новото, додавање на различното во еднообразниот љубовен живот.

2. „Валмонт“- драматична продукција од 1989 година, каде што е претставена барокна Франција. Лаги, љубов и авантури се само дел од овој филм. Убава вдовица успева да маѓепсувачка млад човек со шарм. Филмот ја следи една љубовна афера основана на облогот за заведување. Исполнета со пресврти, солзи и еротика, заведување и искрени љубовни трепет.

3. „Ромео и Јулија“ (Romeo and Juliet) Природно и во оваа листа, немаше како да не се спомене една класична продукција. Вечната историја на Ромео и Јулија. Двајцата вљубени, на кои им е забрането да се оддадат на љубовта. Фасцинантна приказна исполнета со скриени гестови и бакнежи, која никогаш не старее.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нов Зеланд се тресе како вејка на ветрот: Трет силен земјотрес. Издадено предупредување за цунами

Трет силен земјотрес го погоди Нов Зеланд за само неколку часа. Магнитудата овој пат беше 8,1 степен, што е најсилна од трите земјотреси. Можни се...

Доктор Николов го повика Филипче на ТВ Дуел: Министре излезете со мене на дебата наместо да се самофалите

Претседателот на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Николов, го повикува министерот за здаравство, Венко Филипче, на дебата на која би дискутирале за актуелните...

Ако не сакате да одите во теретана, а да изгледате згодни, ова е решение за вас (Видео)

Дечкото одлучил дека не му се исплати да оди во теретана кога Алиекспрес има достава до дома, пишуваат нашите колеги од Мотика.мк во description...

Стојан за Нимет: Е тоа е соживот, ниту го знам ниту го познавам, но ме контактираше на фб за да ми помогне

Некои гестови и постапки заслужуваат јавна благодарност. Денес во Скопје брзајќи да стигнам на работен состанок ја изгубив возачката дозвола. Еден час подоцна добив...

Дали сте знаеле дека во македонската азбука има две зборчиња? Погледнете!

Македонската азбука ја учиме уште во предучилишна возраст, а потоа истата ја користиме целиот живот. Но, ретко кој забележал дека во нашата азбука се кријат...
- Advertisement -