fbpx
12 C
Skopje

ФОТО: Луѓето кои не се инфилтрирани во политика, на крајот завршуваат како претседатели

АКТУЕЛНО

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Доналд Трамп, човекот кој со речиси никакво политичко искуство, успеа да ги победи сите политички кандидати за претседатели од републиканската партија, а на крај го победи и кандидатот од демократската партија Хилари Клинтон, пред неколку денови и официјално стапи на должност, претседател на една од најголемите светски сили, САД.

На јавноста порано Трамп и беше познат само како успешен бизнисмен, но не и човек кој еден ден ќе се инфилтрира во политиката, а уште помалку дека ќе стане и прв човек на САД. Тоа го потврдува и објавата на еден од најпопуларните луѓе на социјалните мрежи, Дан Билзериан.

Имено, Дан Билзериан, пред само 2 години, поточно на 16 декември 2015 година, објави слика на социјалната мрежа Фејсбук, на која тој е на средба со сега веќе претседателот на САД, Доналд Трамп. Уште поинтересно е тоа што Дан на сликата напиша:

„Во ера на лоша политичка коректност, мора да ги почитуваш луѓето кои воопшто не се инфилтрирани во неа“.

Со ова доаѓа до заклучокот, доколку не си инфилтриран или определен кон политичка партија, еден ден ќе бидеш на највисокото место во едната или другата.

In an age of pussified political correctness, you have to respect the people who remain unfiltered Donald J. Trump

Posted by Dan Bilzerian on Wednesday, December 16, 2015

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...
- Advertisement -