fbpx
29.8 C
Skopje

Што фантазираат мажите кога станува збор за секс?

АКТУЕЛНО

Кои се машките фантазии во сексот? Како на мажот да му приредите незаборавен и луд секс за кој тој претходно фантазирал?

Претпоставуваме дека се прашувате како на мажот за кој сте заинтересирани да му пружите искуство и возбуда која никогаш нема да ја заборави, а која ќе го направи многу среќен.

Не чекајте ноќ 

Одважете се на неговиот телефонски повик додека се уште е во канцеларија. Нежно прашајте го: Сакаш да имаме незаборавен секс? Или нешто слично, било што кое претпоставувате дека ќе го возбуди. Ако сте срамежливи, тогаш кажете му: „Мислим на тебе цел ден“.

Кажете му колку добро се чувствувате

Мажите се чувствуваат многу по важни доколку добијат комплимент, особено доколку тоа го направите под чаршавот. Не само што ке се чувствува како да добил милион евра, туку и ќе направи се за да се фокусирате на она што сте го започнале.

Соблечете го 

Колку повеќе одолговлекувате, толку поголема е желбата за секс. Доколку мислите дека неможете да се воздржите бавно соблекувајте се додека тој ве набљудува – тоа сигурно би го возбудило!

Не бидете повлечени – Истражувајте со вашите раце

Бидете груби. Кога мислиме груби, мислиме на вашите нокти кои се зариваат по неговиот грб. Тоа сигурно ќе го возбуди, а трагите кои ќе му ги оставите ќе го следат цел живот.

Орален секс

Ете го рековме и тоа. Точка.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -