fbpx
2.8 C
Skopje

„Адидас“ го одби, а тој го има најгледаното видео оваа година

АКТУЕЛНО

„Адидас“ на стартот од новата година веќе има за што да жали – го пропушти најгледаното видео во новата година, и сето тоа поради лоша проценка.

Студент на режија, Еуген Мерхер, кој има 26 години направил видео за „Адидас“ кое го нагласил „Break Free“ (побегни; ослободи се). Во видеото станува збор за поранешен спортист, кој сега се наоѓа во старечки дом.

Иако го совладала монотонијата, со своите „Адидас“ патики, тој сака да трча, па макар тоа било за последен пат. На крајот, со помош од останатите пензионери, тој успева да избега и истакнува „Break free“.

Ова видео не поминало кај Пи-Ар луѓето на „Адидас“, веројатно поради начинот на кој е прикажана вистината. Токму поради ова, до овој момент, ова видео е најгледано во новата 2017 година.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -