fbpx
29.8 C
Skopje

Таравари: Промени ќе има во електронскиот систем „Мој термин“

АКТУЕЛНО

Јас не сум за тоа насекаде да има по два директори, но повторно ќе треба со правниот тим да ги разгледаме можностите и тие пари за вториот директор, тие пари да одат за неколку успешни доктори.“, изјави Арбен Таравари – Министер за здравство.

Тој рече дека знае кои се недостатоците на „Мој термин“. Ќе седнам со колегите и со колегите од лекарската комора и ќе го направиме тоа што е најдобро и за докторите, но пред се за пациентите.

Според Таравари – со задоволни лекари, ќе има и задоволни пациенти.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -