fbpx
24.8 C
Skopje

ФОТО: Камион пропадна во подната фонтана на скопскиот плоштад

АКТУЕЛНО

Денес во 11:30 ракометните херои на Македонија се очекува да пристигнат во Скопје. На плоштадот Македонија се подготвувува пречек на ракометарите, но во меѓувреме во фонтаната која чини 2,4 милиони евра а која се наоѓа на плоштадот Македонија се случи мал инцидент. Имено, еден од камионите кои се движат во просторот пред бина на плоштад каде што ќе се одвива централната прослава пропадна во подната фонтана на скопскиот плоштад.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -