fbpx
5.8 C
Skopje

Апел за помош на Јован Трајков

АКТУЕЛНО

На тригодишниот Јован Трајков од Кавадарци итно му е потребна финансиска помош за престојната операција на клиника закажана за 30 јули.

Јован е дете со посебни потреби. Дијагнозата на Јован е hidrocefalus meningitis. Од силна болка во главата и нозете на Јован му претстои операција на тестисите кои се потполно влезени во каналите. А наскоро му претстои и четврта операција на главата, па вежби и третмани во Ниш.

Неговата невработена самохрана мајка не може финансиски тоа да му го овозможи. Бидете хумани и уплатете на трансакциска сметка број 210 5016441647 93, Марија Трајкова, НЛБ банка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -