fbpx
-1.2 C
Skopje

Нокиа 6 распродадена за минута

АКТУЕЛНО

Компанијата Нокиа неодамна после подолга пауза го претстави својот нов смартфон кој стана инстант хит. Првата верзија на Нокиа 6 е распродаден буквално за една минута. Оваков успех и не е за изненадување со фактот дека пред продавање е порачано над милион порачки на овој телефон.

Тој има 5,5 инчи full HD и дисплеј од 2,5D gorilla glass. Новата Нокиа има 430 процесор со X6 LTE модем, камерата е од 16 мегапиксели со а предната со 8 Мегапиксели а цената на еден ваков телефон е 245 долари.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -