fbpx
-1.2 C
Skopje

Сепак повредата на Манасков е сериозна, против Норвешка без неговите услуги

АКТУЕЛНО

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков нема да биде дел од осминафиналниот дуел против Норвешка, прегледите кажуваат дека на вчерашниот дуел против Исланд заработил сериозна повреда.

Од лекарските прегледи се заклучичо дека Манасков има скинат мускул и ќе паузира најмалку два месеци што значи дека Светското првенство за него е завршено.

Ова представува голем хендикеп за репрезентацијата, тој досега на пет средби постигна 17 голови, а на негова замена ќе биде Гоце Ојлески .

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -