fbpx
20.8 C
Skopje

(ВИДЕО) КАКВА ИЗВЕДБА Ансамбл од Јапонија пее и свири македонски песни како од мајка научени

АКТУЕЛНО

Македонската народна песна и ора се едни од најубавите во светот. За народите е предизвик да ги научат да ги играат и интерпретираат.

Тоа од рака им пошло на луѓето од земјата на сонцето.

На социјалните мрежи се раширија видеа од настап на јапонски ансамбл, кој верувале или не негува македонска песна и ора.

“Македонско девојче” и “Каранфило филфило” ги пеат како да ги научиле од раѓање.

Погледнете во продолжение:

Posted by Yoshinari Murakami on Sunday, February 11, 2018

Posted by Yoshinari Murakami on Sunday, February 11, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -