fbpx
2.8 C
Skopje

СЕ СРАМАТ: Работи кои жените сакаат да ги пробаат за време на секс

АКТУЕЛНО

Сите жени имаат огромни фантазии со секс сцени, но ретко тоа го споделуваат со мажи, особено доколку со партнерот не се подолго време во врска.

Сепак, истражувањата покажуваат дека жените имаат повеќе желби, од кои две особено се истакнуваат и предничат, па мажите можат да ги имаат во предвид.

Заврзани очи

Жената посакува да не гледа, треперењето претставува неизвесност. Не владее во целата ситуација, а целосно се препушта на страста и возбудата. Не знае од каде ќе пристигне бакнежот и допирот. Сето тоа носи врвна возвуда.

Страст пред огледало

Погледот најчесто знае да донесе дополнителна возбуда, но уште повозбудливо за жените може да биде кога се гледаат во огледало, што дополнително ќе ги расплами страстите меѓу нив.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -