8.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

ТАКА И МУ ТРЕБАШЕ: Се правеше „паметен“ и ја изгуби возачката дозвола на 11 месеци! (ВИДЕО)

Во Норвешка возач на „Мини-купер“ се обиде да се пресмета со возач на камион, но на крајот заврши со неколку астрономски казни, удрен автомобил и забрана за управување со возилото цели 11 месеци!

Дури и во развиените земји од Европа, како што се Норвешка, од време на време се случуваат инциденти предизвикани од насилното возење и бесот на возачите. Еве еден таков случај во кој возачот на „мини-купер“, незадоволен како возачот на камионот се престроил од десната коловозна лента во сообраќајот, одлучи да му врати „мило за драго“

Со оглед на тоа дека во камионот се наоѓала камера, инцидентот е брзо решен пред норвешкиот суд, а „паметниот“ возач на „мини-купер“ кој очигледно не е норвежанин, не само што доби астрономска сума кога станува збор за казната за прекршоците кои ги направил, туку доби и забрана за управување на возилото во наредните 11 месеци!

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -