11.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

(ВИДЕО) Ексклузивна снимка од полетувањето на авионот кој прскаше против комарци

Град Скопје организираше групно испраќање на авионот што ќе прска против комарци утринава во 5 часот, од аеродромот во Стенковец.

Оттаму претходно изјавија дека новите авиони се безвучни и токму затоа граѓаните мислат дека не се прска.

Од видеото направено на лице место се забележува спротивното:

Можете мирно да спиете!

Posted by Валентин Манасиевски on Friday, August 10, 2018

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави