12.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

ФОТО: Синдикатот на фудбалери на Македонија (СФМ) доби свој дом

Од денес, еден од најмладите Синдикати во нашата држава, Синдикатот на фудбалери на Македонија (СФМ), доби свој дом.

Во просториите на спортската сала „Гемиџии“ во Велес е отворена канцеларија од каде полесно ќе работи СФМ.

Претседател на СФМ е некогашниот македонски репрезентативец, а кога сме кај самиот синдикат да кажеме дека тој ќе има за цел да ги заштити фудбалерите и тренерите во нашата држава.

 

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави