27.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Фото: И Гордана Силјановска Давкова „присутна“ на денешниот централен митинг на Стево Пендаровски

Кандидатот за Претседател на Република Северна Македонија Стево Пендаровски заедно со неговите поддржувачи денеска имаше централен митинг во главниот град Скопје.

На митингот покрај него, свое обраќање имаше и премиерот Заев и ракометарот Наумче Мојсовски.

Она што беше особено интересно на самиот митинг, беше присуството и на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ професорката Гордана Силјановска Давкова. Имено, на самото место каде што се одржуваше митингот, имаше банер од ликот на Силјановска Давкова со слоганот: Татковината повикува!

ВИДЕО: Дел од атмосферата на централниот митинг на СДСМ во Скопје

Posted by Pogled.mk on Sunday, April 14, 2019

поврзани објави

Последни објави