21.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Освежителен летен коктел од лубеница

Освежителен летен пијалак на кој нема да можете да му одолеете. Ќе ви биде потребна една голема и слатка лубеница, вотка по желба, ванила арома, сок од ананас, ситно сецкан лед и неколку резанки лимон.

Најпрво, исечете го горниот дел на лубеницата, а потоа со голема лажица извадете една третина од внатрешноста, а останатиот дел убаво иситнете го.

Откако ќе добиете течност помешана со парчиња лубеница, истурете го алкохолот и аромата по желба. Ќе ви биде потребна една голема и слатка лубеница, вотка по желба, ванила арома, сок од ананас, ситно сецкан лед и неколку резанки лимон.
Н

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави