fbpx
1.8 C
Skopje

Преслатко: Како реагираат мачиња кога за прв пат ќе сретнат бебе (Видео)

АКТУЕЛНО

Има семејства и луѓе кои чуваат животни со години. Некои од нив, при нов член во семејството односно бебенце, се одлучуваат да ги оддалечат своите миленичиња од домот, со цел поголема безбедност на бебето, но и поради самите дополнителни обврски кои ги имаат кон бебето. Други пак, сметаат дека е апсурдна причината односно изговорот дека се нема време и за бебето и за миленичето, не стравуваат за безбедноста на своето дете бидејќи како што велат, и животното е наше дете.

Според одредени истражувања, мачките имаат дури и смирувачко влијание малите дечиња односно тие имаат во такви моменти, при дружба со маче, тие често се со поголема позитивна енергија, што придонесува и да бидат посреќни.

Видеото во продолжение покажува различни реакции на различни мачки кои за прв пат сретнуваат бебе. Реакциите се преслатки и навистина интересни. Погледнете ги:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -