fbpx
0.8 C
Skopje

Секунди ја делеа од несреќа – лифтот можеше да ја згмечи (Видео)

АКТУЕЛНО

Секунди делеа жена од тоа да биде згмечена од лифтот кој се расипал. Наеднаш лифтот почнал да се движи додека жената излегувала од него.

Кинеските медиуми ја објавија оваа снимка која е забележана на безбедносните камери на почетокот на август. Две жени биле во лифтот кој застанал на приземје и престанал да се движи. И двете жени биле збунети.

Една од нив, која во раката држала послужавник со чинија супа, тргнала да излегува надвор и да провери што не е во ред. Со едната нога беше дури излезена, кога наеднаш лифотот почнал да се движи и за малку и за цела среќа не ја фати.

Медиумите не пренесоа дали оваа дефект, кој скоро ќе се претвореше во трагедија, ја испитува власта.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -