fbpx
17.8 C
Skopje

Нашол добитен милионски лото тикет после една година

АКТУЕЛНО

Аустралиец од Нов Јужен Велс стана милионер после чистењето на својот автомобил кога нашол лото тикет стар околу една година, пренесоа од BBC.

64-годишниот старец кој сакал да остане анонимен, заборалв дека уплатил лото тикет уште во јануари минатата година. Кога го пронашол ги провери бројките онлајн и сватил дека освоил повеќе од еден милион долари.

 

„ Среќен сум што не ја фрлив старата торба од автомобилот. Малку е глупо што околу 400 дена забораив на својот тикет и можев парите да ги имам многу порано, но нема проблем барем ги имам сега“, во смеење истакнал старецот.

Продавачката на трафиката во кој е минатата година е продаден добитниот лото тикет, Черил Такерман, рекла дека и олеснало, додавјќи дека секојдневно доаѓале многу луѓе да ја прашаат дали победникот е пронајден.

 

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -