fbpx
17.8 C
Skopje

Вардар изненаден од Победа, Шкеднија не го искористи киксот на шампионот

АКТУЕЛНО

Актуелниот фудбаслки шампион, екипата на Вардар забележа изненадувачи пораз во Прилеп за големо славје на Победа со победата од 2-1. Грнчаров ги доведе во водство вардарци, херој на натпреварот беше Дејан Цветановски со двата гола во второто полувреме за славје на Победа.

Пелистер пак си замина со трите бода од гостувањето во Скопје кај екипата на Македонија ГП, во зелено-белите проработи бразилската врска која беше заслужна за победата од 1-2.

Брегалница во последните мигови од средбата спасуваше бод против гостинот Силекс кога Стојанов во 95-та минута израмни за конечни 3-3.

Шкендија не успеа да го искористи киксот на Вардар и да му се доближи на табелата откако денеска одиграа без голови во Тетово против екипата на Шкупи.

Табела

1.Вардар             47

2.Шкендија        41

3. Пелистер        36

4.Работнички     33

5.Ренова              28

6.Силекс             28

7.Победа             19

8.Шкупи            18

9.Македонија ГП 16

10.Брегалница   12

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -