fbpx
-4.2 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

kiko

1781 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Конститутивна седница на Собранието до крајот на неделата

Предвремените парламентарни избори завршија со два мандата предност за ВМРО-ДПМНЕ односно 51 наспроти 49-те на СДСМ. Во согласност со изборните рокови, најдоцна 20 дена...

Срцето е најсилниот мускул – Александар Занарди: Спортска и животна приказна која ќе ве наежи!

Срцето е најсилниот мускул – Александар Занарди: Спортска и животна приказна која ќе ве наежи! Неговото име е Алесандро Занарди. Во својата младост го достигнал...

Рецепт за Новогодишна пита “Дедо Мраз”

Рецепт за Новогодишна пита “Дедо Мраз”  Состојки: - 1 Квасец - 300 мл. пресно млеко + 200 мл. вода - 4 бр. Јајца (1 жолчка се користи за...

Колку е богат новиот претседател на САД?

Новиот претседател на Сад тврди дека тежи 10 милијарди долари, експертите тврдат дека тоа е многу помалку! Навистина сум богат. Можам тоа да ви го...

Најдобрите божиќни филмови на сите времиња

Подготвивме 10 најдобри божиќни филмови на сите времиња по избор на порталот Поглед.мк Декември е месец кој што асоцира на љубов, време поминато со...

Министерот Спасовски се запиша во Книгата на жалост во амбасадата на Руската федерација

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денес се запиша во Книгата на жалост отворена во Амбасадата на Русија по повод трагичната смрт на вонредниот и...

Latest news

- Advertisement -spot_img