fbpx
-4.2 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

s.s.

509 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Левица се враќа на улица, најави протести: Повикуваме на масовен граѓански Отпор

Тоа што некни се случи во Собранието на Република Македонија е само драмски чин на претставата каде тиранијата на политичките елити уште еднаш се...

Влегле но, не излегле од Македонија: Турчин и Албанец уапсени на Табановце

На 20.10.2018 година во 07,55 часот на Граничниот премин Табановце, за излез од Р.Македонија при извршена пасошка контрола на лицето Ј.П.(22) од Албанија било...

Се огласи и Тачи: Косово се радува што Македонија донесе одлука да го промени името

Хашим Тачи, косовскиот претседател се огласи на социјалната мрежа Фејсбук по синоќешното гласање во македонското Собрание порачувајќи дека Република Косово се радува на оваа...

ФОТО: Македонија обвинета дека го наместила дуелот со Ерменија – ни најавуваат огромен скандал

Македонија забележе срамен пораз од Ерменија со 4-0, а на ваквиот резултат кумуваше Столе Димитриевски со своите несмасни реакции. Токму ова е причината што нашиот...

Иванов: Македонија во обединета Европа само како рамноправна држава

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод 11 Октомври - Денот на народното востание, упати честитка до граѓаните на Република Македонија. Почитувани сограѓани, Нека...

Заев: И што правиме сега ?

Премиерот Зоран Заев вчера на седницата за Уставни промени имаше свое излагање. За првпата премиерот, на ваков или онаков начин призна дека референдумот е...

Ги победивме соседите: Македонските пред Грчките и Бугарските

Македонија во моментов располага со околу 1,1 – 1,2 милиона кокошки во интензивно, фармско производство, каде продукцијата на јајца дневно достигнува приближно еден милион, а...

Секоја чест за Еди Рама: Македонија може слободно да земе пример од Албанија

Од нова година во Албанија  ќе бидат затворени сите спортски обожувалнци. Оваа е одлука на Владата во Тирана која веќе го изготви и амандманот...

Груевски се огласи пред полноќ: Со обемно соопштени се правдаше по новите истраги од СЈО

Поранешноот премиер на Македонија и воедно почесен лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски кој беше осуден на две години затвор синоќе нешто пред полноќ...

ФОТО: Најубавата Македонка влезе во „Задруга“ – дури сега ќе биде ептен весело

Големо внимание изминатиот период предизвика реалното шоу „Задруга“ кое се реализира и емитува во соседна Србија. Покрај домашните познати и не толку познати јавни...

Тито го сокривале цели 27 години: Учениците открија тајна која датира од 1991

Јосип Броз Тито, поранешниот претседател на Југославија и култен лик во историјата своевремено важел за страв и трепет не само на просторите на поранешната...

Апасиев повторно издоминира – упати нова порака до власта

Лидерот на „Левица“, Димитар Апасиев кој е жесток критичар на актуелната власт, повторно имаше што да каже. Апасиев на својот профил на „Фејсбук“ повторно...

Јанева самоуверено откри кога Груевски ќе заврши во затвор

Вечерва во новото издание на емисијата „Само Вистина“ специјалната обвинителка Катица Јанева  изјави дека според сите законски рокови , Груевски на издржување на затворската...

ВИДЕО: Песната што ја разбранува цела јавност е топ тема, но на кого му пречи !?

Култната српска груба „Београдски Синдикат“ издаде нова песна во дует со етнот групата „Траг“. Насловото на новото дело е „Догодине у Призрен“, а истата...

Пандов: Пратениците на СДС барат да бидат парично „појачани“, 24 часа полициска заштита, како и политички азил

Политичкиот аналитичар Александар Пандов утрово на својот профил на „Фејсбук“ се огласи по повод последните случувања околу промената на уставното име. Сега на негов...

Шефот на БЈП, Сашо Тасевски беше кај Доналд Трамп во Орландо

Делегација на Бирото за јавна безбедност при МВР, предводена од директорот на БЈБ, м-р Сашо Тасевски, во изминатите три дена (06-09.10) во Орландо САД...

Каде што има местење натпревари, таму се и Македонците – сега Белгија отвори истрага

Нов голем скандал ја тресе Европа, а истиот е поврзан со местење натпревари. „Жариштето“ е Белгија, а ќе беше чудно доколку во истотот не...

Протестите вродија со плод: Марин ја запре изградбата на објектот кај „Мајчин Дом“

Иако инвеститорот и утрово продолжи со активности на зелената парцела која ја красеше околината на „Мајчин дом“, сепак во текот на денот пристигна забрана....

Вељаноски краток и јасен: Нема да добиете двотретинско мнозинство

Во овие моменти се одржува собраниската Комисија за уставни промени на која што главна тема е дискусијата за промена на  на уставнот име. Откако...

ФОТО: Во венчаница, на денот кога требаше да стапат во брак замина кај неговиот вечен дом

Ожалостената Џесика Пејџет во венчаница со спуштена глава клечеше пред гробот на својот свршеник на денот кога требаше да се венчаат. Фотографиите кои ќе ви...

Моторциклисти дивееле во Велес, па лошо завршиле – епилогот неповолен

Во текот на вчерашниот ден  околу 15,30 часот било пријавено дека на крстосницата од улицата „8-ми Септември“ со улицата „Архиепископ Михаил“ и улицата „Страшо...

ВИДЕО: Филмско апсење на дилери кои продаваа на гимназијалците

Српската полиција по повеќемесечна истрага и следење, вчера во спектакуларна акција приведе организирана криминална група од пет члена. Истата се терети дека продавала дрога на...

На „Алијанц Арена“ пристигa напаѓач – Баерн Минхен ги договори сите детали со голгетерот

Германскиот првак Баерн Минхен се чини конечно пронајде решени за нападот на својот тим, поточно резерва за својот гоглетер Роберт Левандовски. Медиумите во Германија информираат...

МВР на Србија: Уапсени 139 луѓе поради дрога и оружје

Припадници на српското МВР во повеќе одвоени акции во изминатите денови уапсија 139 луѓе поради сомневање за кривични дела неовластено производство и ставање во...

Груевски на протестот за притворените зборуваше за економијата, инвестициите и промена на име

Со зголемувањето на акцизите за нафта кое го направи новата Влада, на секое семејство на годишно ниво ќе му се одзема по една просечна...

Latest news

- Advertisement -spot_img