fbpx
-6.2 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

s.s.

509 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

ВМРО-ДПМНЕ: Честитo нова криминална коалиција во Република Македонија, Зоран Заев, Вице Заев и Сашо Мијалков

Почитувани, ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа историска седница на Централниот Комитет на партијата. ВМРО-ДПМНЕ има силен механизам изграден во рамки на партијата кој што секогаш успева да...

ФОТО: Атрактивната Македонка која е екс сопруга на нашиот кошаркар ги испрала сите пари од аферата со местење во Белгија

Македонката Марија Богојевска е една од главните учесници во аферата која го потресе белгискиот фудбал. Како што пренесуваат тамошните медиуми, а пишува Спорт1, атрактивната...

Северина и сопругот Игор Којиќ започнуваат животна битка

Ниту неколкуте последователни скандали со разголените фотографии на Северина не го разнишаа нејзиниот брак. Напротив, таа и Игор Којиќ деновиве ќе заминат во Чешка,...

Спасовски: Амнестијата за 27-април нема да биде добра за Македонија

Министерот за внатрешни Оливер Спасовски вечерва беше гостин на Телевизија Телма каде учествуваше во Топ Тема на Ваша Страна. Амнестија за 27 април и било...

Домот на Миленко Неделковски сардисан од полиција: Што ли се бара?

Како што пренесува ТВ 21, полициски екипи вршат претрес во куќата на Миленко Неделковски во скопското село Ржаничино, ексклузивно дознава ТВ 21. Од извори од...

Драма на автопатот Куманово – Скопје: Три маскирани и вооружени лица упаднале во бензинска

Во изминатата ноќ на автопатот Куманово - Скопје се одвивала вистинска драма. Целиот настан се одиграл на бензинска пумпа во атар на селото Романовце. Како...

Се огласи Сашо Мијалков: Имаше што да каже – испрати силна порака

Не е време за создавање поделби. Ни треба единство како никогаш до сега, вели екс директорот на УБК и поранешен висок функционер во ВМРО-ДПМНЕ,...

МВР нема милост за никој: Уапсен познатиот македонски новинар

Познатиот македонски новинарот Миленко Неделковски во овие моменти се наоѓа на разговор во полициската станица во Велес. Неделковски, пред неколку часа, самиот на...

Големо признание: Македонскиот филм „Златна петорка“ прогласен за најдобар странски филм

ЗЛАТНА ПЕТОРКА во режија на Горан Тренчовски ја доби наградата за најдобар странски филм на реномираниот филмски фестивал во Велс.Cardiff International Film Festival во...

Мукоски прашан што го предомислило за да гласа „за“ – но неговиот одговор ги изненади сите

Денес продолжи судењето за настаните од 27-април, а во Судот каде што е во тек расправата се појави и Крсе Мукоски. Патеникот Mукоски при влезот...

ФОТО: Македонските специјални сили со нов изглед – модерно и европски

Единицата за специјални задачи добија нови униформи и делови што припаѓаат покрај униформата за извршување на посебни и специјални задачи. Набавени се 200 комплети униформи...

Преку ден позната водителка, навечер макро: На млад фудбалер за роденден му донела поклон кој ќе го памети цел живот

Позната водителка која живее во Србија и која долго време уредува една емисија на телевизија со национална фрекфенција, има група на постари „другарки“ кои...

„Одамна“ немаше: Од денес нови протести пред Собрание под мотото – Борбата за Македонија започнува

По повод на промена на уставното име, денес пред Собранието во знак на револт откако со двотретинско мнозинство во петокот беше изгласана иницијативата за...

Стравична сообраќајна несреќа пред Берово: Камион истовремено удрил во два трактори

На 21.10.2018 година околу 19,15 часот било пријавено дека на улицата „Маршал Тито“ во село Владимирово, беровско товарно возило „Фолксваген Ман“ со беровски регистарски...

Се огласи уште еден пратеник кој гласаше „за“ – ги откри причините зошто го сторил тоа

Уште еден пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ кој беше исклучен од партијата откако гласаше за пристапување кон измени на Уставот, во изјава за ТВ21 објаснува зошто...

МВР ве демне будно и на Фејсбук: Уште една кривична за коментар кон пратениците од Собранието

СВР Скопје во соработка со Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до Основно јавно обвинителство Скопје ќе поднесе...

(ФОТО) Голманот на Вардар: Се колнам дека тоа не беше гол

Со сомнителен прв гол, Вардар денеска беше поразен од Шкендија. Дали топката ја мина гол линијата или не, не може да се види најдобро,...

Драма во прилепска градинка: Колешки се скарале, па дошол сопругот на едната и настанало тепачка

На 18.10.2018 година во 17,30 часот во Полициската станица Прилеп Г.Н.(53) од Прилеп пријавил дека истиот ден околу 12,30 часот во детска градинка на...

Во Скопје ќе се гради меморијален центар на албанскиот холокауст

Бујар Османи вицепремиерот задолжен за европски прашања, кој беше поканет на третиот Конгрес на лигата на Албанците во светот, каде што освен раководство и...

Апасиев дрзок – упати жестока порака за Заев

Често добивам пораки у инбокс, од типот: „А ШО БИ НАПРАИЛ ТИ АКО СИ...“? Епа ај да не одговарам поединечно, еве у кратки црти: 1....

Тажна македонска реалност: Две деца секојдневно јадат само леб, вода и шеќер

Леб, вода и шеќер е секојдневниот оброк за две деца од семејството Османи. Ова е приказна што на пошироката македонска јавност ја откри Телевизија...

Повеќе од романтично: Приказна за Свети Валентин која ќе ве расплаче

Ова е приказна за постара жена која на секој Свети Валентин добива специјален букет цвеќиња од нејзиниот сопруг, и истата е доказ дека вистинската...

Познатата ескорт дама открива: Мажот може да се возбуди на еден начин, а ќе и се допадне и на жената!

Според зборовите на професионалката, за да го задоволите своето момче, прво морате и самите да знаете што ви годи во сексот, бидејчи без тоа...

ФОТО: Русија испрати моќна порака за Македонија – секоја чест

По гласањето за уставни измени во Собрание преку твитер профилот на руската амбасада, Русија испрати порака дека ја признала Македонија под нејзиното уставно име...

Е ова се протести: Во Лондон излегоа 700.000 демонстранти кои бараат референдум

Плоштадот пред Парламентот во Лондон денес е местото каде што се одржува голем протест на кој што се баравтор референдум за брегзит, во организација...

Latest news

- Advertisement -spot_img