fbpx
10 C
Skopje

Статусот на еден расплакан гинеколог што допре до многу луѓе

АКТУЕЛНО

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

“Денес е најтешкиот ден во мојот живот. Како лекар јас помогнав на многу бремени жени и секој пат кога ќе одам на работа, се молам на Бога да се наградат сите мајки. Болката кај бремените жени е неопислива и не ги вклучува само деветте месеци од бременоста. Тие доживуваат многу нешта само за да донесат нов живот на светот.

Денес плачев затоа што изгубив жена. Понекогаш Бог има различни планови од нашите. Зошто оваа жена беше толку болна? Не можеше да има деца 14 години! Се обиделе in vitro и многу други методи познати на човекот, и таа поминала низ многу такви методи.

На крајот, Бог беше дел од науката и од човечкото знаење. Таа била бремена и покрај оваријалните цисти. Тие почнаа да исчезнуваат и нејзините проблеми како да исчезнаа, знаев дека Бог би го направил она што ни изгледаше неверојатно со својата величенственост и благодат.

По девет месеци, кога дојде време за раѓање, нејзиниот сопруг дојде во болницата, и јас ја оставив целата работа и сè што работев за да го посетам. Чекаше со часови, по седум часа беше многу тажно.

Ја  загубивме, но бебето остана живо. Пред да умре, таа го држеше бебето во рацете и се насмевна, рече: “Бог е најголем”, а потоа умре.

Бев уморен и тажен, отидов кај сопругот, за да му кажам што се случило, и откако му ја соопштив таа ужасна вест, тој се онесвести, најсреќниот ден во животот му се сврте. Денес ги изгубивме живот, создавајќи нов.

Ве молиме, почитувајте ги жените додека минуваат низ долината на смртта за да донесат нов живот. Почитувајте ги своите жени! Носењето на бебето во текот на цели девет месеци не е шега и породувањето  е голема жртва.

Го молам, Бог,да ги заштити сите што ја читаат оваа порака, а особено бремените жени.  Ве молам, ако имате некаков проблем со мајка си, отидете да ја видите. Таа доживеала многу за да ви даде живот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Цеца два пати гостувала во една иста емисија, а ова ниkој не го забележал

Српската мега ѕвезда Цеца два пати гостуваше во една иста емисија именувана како „Хит Твит“. Првиот пат на 10 мај кога и го напушти студиото...

Спасовски на средба со актуелниот градоначалник на Штип: Тема на разговор претстојните избори и соработката на локалната самоуправа со полицијата

Денеска имав средба и со вршителот на должноста градоначалник на Штип каде исто така разговаравме за претстојните избори, но и за соработката на локалната...

Звучи како виц, но не е: Маж испешачил 400 километри за да ја разбистри главата по кавгата со жена му

Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој беше уморен и премрзнат, изјави полицаецот Антонио Скванци. Тој на...

Најново: Кафеаните, кафулињата, трговските центри ќе затвораат во 17 часот – соседна Србија со најнови мерки

Српската Влада денеска треба да усвои нови мерки за спречување на ширењето на Ковид-19, предложени од Кризниот штаб. Една од мерките ќе биде угостителските...
- Advertisement -