fbpx
6 C
Skopje

Вардар изненаден од Победа, Шкеднија не го искористи киксот на шампионот

АКТУЕЛНО

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Починa “ШЕРИФ” Тоти – ТРАГЕДИЈА ВО РИМ

Енцо Тоти, татко на Франческо Тоти, почина на 76-годишна возраст. Тој беше пациент со срце, а кoроната го чинеше живот. Енцо го доби прекарот „Шериф“. Од...

Лидијa Димовa најави прес-конференција

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, најави конференција за печат. -Во врска со написите, кои деновиве беа пласирани на...

Филипче денес порано ги објави резултатите: Еве ги бројките по градови

Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 177 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 96,Куманово 5, Штип 7, Прилеп 1,...

Актуелниот фудбаслки шампион, екипата на Вардар забележа изненадувачи пораз во Прилеп за големо славје на Победа со победата од 2-1. Грнчаров ги доведе во водство вардарци, херој на натпреварот беше Дејан Цветановски со двата гола во второто полувреме за славје на Победа.

Пелистер пак си замина со трите бода од гостувањето во Скопје кај екипата на Македонија ГП, во зелено-белите проработи бразилската врска која беше заслужна за победата од 1-2.

Брегалница во последните мигови од средбата спасуваше бод против гостинот Силекс кога Стојанов во 95-та минута израмни за конечни 3-3.

Шкендија не успеа да го искористи киксот на Вардар и да му се доближи на табелата откако денеска одиграа без голови во Тетово против екипата на Шкупи.

Табела

1.Вардар             47

2.Шкендија        41

3. Пелистер        36

4.Работнички     33

5.Ренова              28

6.Силекс             28

7.Победа             19

8.Шкупи            18

9.Македонија ГП 16

10.Брегалница   12

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

42 активни случаи на ковид кај учениците и 65 кај наставници

Министерството за образование и наука информира дека заклучно со 12 часот денеска, вкупно има 42 активни случаи на КОВИД-19 кај учениците и 65 кај...

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Скопјанка за битката со коронавирусот: Ова искушение ме научи дека љубовта кон семејството е највредното нешто

Скопјанката Билјана Тасева е училителка во основното училиште „Љубен Лапе“ во Скопје и таа е еден од пациентите кој ја добил „битката“ со коронавирусот....

Д-р Даниловски: Во јавниот превоз гледаме луѓе натискани како сардини

Ако споредиме колку млади се дружат навечер, се спроведува без мерки на заштита и ако споредиме колку луѓе одат на работа со јавен превоз,...

Границите со Грција остануваат затворени за нас – новата забрана трае до 25 октомври

Границите со Грција остануваат затворени до 25 октомври, откако двете министерски одлуки што се однесуваат на привремено ограничување на копнените, морските и авионските поврзувања...
- Advertisement -