fbpx
10.8 C
Skopje

ВИДЕО: Џоуша го нокаутираше Поветкин во рингот, а потоа влезе во неговата соблекувална – потег кој ги зачуди сите

АКТУЕЛНО

Ентони Џоуша успеа да ги одбрани појасите во ИБФ, ВБА и ВБО, откако со нокаут во седмата рунда го победи Александар Повектин, кој претходно во текот на мечот целосно доминираше.

Џоуша сега има 22 победи во исто толку натпревари, а Поветкин го забележа само вториот пораз, откако претходно беше совладан и од Кличко, во вкупно 35 меча.

По крајот на средбата, Џоуша направи потег кој ретко кој можеше да го очекува. Влезе во соблекувалната на Поветкин на кого најпрво му честиташе за одличната борба и му се заблагодари за спектаклот кој заедно го приредија.

https://twitter.com/HEAD_MASTA/status/1043732174795608064

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -